Jak wybierać biżuterię?

Biżuteria często jest „wisienką na torcie” naszych stylizacji. Dobrze dobrana podkreśla nasz typ urody, a także przyciąga uwagę, podkreślając nasz indywidualny styl. Czym więc powinniśmy się kierować wybierając biżuterię? Wbrew pozorom, zasady jej wyboru nie są takie trudne! smile


I. TYP SYLWETKI A BIŻUTERIA.
Na początek dobrze jest zacząć od przeanalizowania typu budowy naszej sylwetki.


1. Podstawowa zasada jest bardzo prosta: wielkość ozdób powinna być proporcjonalna do wielkości naszej sylwetki.


Idąc typ tropem: jeśli jesteś drobną, filigranową kobietą, doskonale będzie do Ciebie pasowała delikatna biżuteria. Nosząc biżuterię bardzo dużą i okazałą, zaburzysz proporcje sprawiając, że Twoja sylwetka ulegnie optycznemu pomniejszeniu.


Z kolei, jeśli posiadasz obfite krągłości, delikatna biżuteria zginie, a Twoja sylwetka będzie się wydawała jeszcze większa, niż jest w rzeczywistości. Natomiast świetnie będziesz wyglądać, nosząc biżuterię dużą i okazałą.


2. Odpowiednio dobrana biżuteria może nam również pomóc skorygować proporcje naszej sylwetki.


Chcąc podkreślić pewną część ciała i jednocześnie odwrócić uwagę od innej jego części, możemy to zrobić dobierając odpowiednie ozdoby!


- Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę w stronę górnej części Twojego ciała (np. posiadasz zgrabne ramiona, które chciałabyś podkreślić), albo chcesz odwrócić uwagę od dolnej partii (np. posiadasz masywne uda i nie chciałabyś, by to na nich skupiała się uwaga otoczenia) – wybieraj ciekawe naszyjniki albo oryginalne kolczyki. Ręcznie robiona i niestandardowa biżuteria będzie bardzo dobrym wyborem, gdyż zwraca na siebie większą uwagę niż typowa biżuteria z popularnych sieciówek.


- Jeśli posiadasz odwrotne proporcje sylwetki, tj. szczupłe nogi i wąskie biodra, a jednocześnie rozbudowaną górną część ciała, dobrym rozwiązaniem będzie nietypowa i okazała bransoletka.


- Jeśli brakuje Ci wcięcia w talii, doskonałym wyborem będzie długi naszyjnik na łańcuszku bądź rzemyku z ciekawym wisiorem. Takie ozdoby układają się w kształt litery V, dzięki czemu wyszczuplają sylwetkę oraz tworzą optyczne wrażenie wcięcia w talii.


- Warto również zwrócić uwagę na kształt naszej szyi. Jeśli masz krótką szyję, powinnaś wybierać długie naszyjniki i wiszące kolczyki. Naszyjniki w kształcie litery V, długie zwisające ozdoby z koralików, ciekawe podłużne zawieszki – wszystko to sprawia, że szyja zostaje optycznie wydłużona.


- Z kolei jeśli posiadasz długą szyję, świetnie będziesz wyglądać we wszelkiego rodzaju koliach i krótkich naszyjnikach, a także ciekawych i niedużych zawieszkach na łańcuszku kończącym się blisko szyi. Wszystko, co optycznie przetnie nam długą szyję na pół, pomoże zachować nam odpowiednie proporcje. Długa szyja dobrze też wygląda w towarzystwie krótkich, nie zwisających kolczyków.


3. Biżuteria a kształt twarzy.
Dobrze dobrana biżuteria może nam pomóc skorygować kształt naszej twarzy bądź jej proporcji.


Jeśli posiadasz twarz okrągłą, dobrym wyborem będą długie, wiszące kolczyki, które ją optycznie wydłużą. Nie powinnaś natomiast nosić kolczyków w kształcie kół, gdyż podkreślą one brak wyraźnych kości policzkowych.


Jeśli Twoja twarz jest podłużna, dobrym wyborem będą kolczyki okrągłe, bądź kwadratowe, najlepiej niezbyt długie. Poszerzą one optycznie twarz, dzięki czemu będzie wyglądać bardziej proporcjonalnie. Niekorzystnie będziesz wyglądać w kolczykach bardzo długich, gdyż będą one podkreślać i wydłużać owal Twojej twarzy.


Jeśli Twoja twarz jest trójkątna, świetnie będziesz wyglądać w kolczykach, które rozszerzają się ku dołowi, gdyż zrównoważą one proporcje twarzy. Unikać natomiast powinnaś kolczyków szerokich na górze i jednocześnie wąskich na dole.


Jeśli posiadasz twarz kwadratową, dobrze będzie złagodzić jej kształt za pomocą kolczyków z okrągłymi elementami, kołami, kulkami, łezkami. Kolczyki o zaokrąglonych kształtach dodadzą Twojej twarzy delikatności i odwrócą uwagę od ostrej linii szczęki. Niekorzystnie będziesz wyglądać w kolczykach o kształcie kwadratów, kostek czy prostokątów.


Jeśli posiadasz twarz owalną, masz duże pole do popisu! smile Taki kształt twarzy jest uważany za idealny, ponieważ posiada doskonałe proporcje. Do tego kształtu twarzy pasuje każdy typ biżuterii, możesz więc poszaleć nosząc ekstrawaganckie kolczyki, choć równie dobrze będziesz wyglądać w delikatnych i klasycznych perełkach.

Sklep internetowy Shoper.pl